Klub dziecięcy alere

Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Placówka

Kadra

alere-klub-dzieciecy (2)

Zajęcia

dokumenty

Plan dnia

alere-klub-dzieciecy (4)

Adaptacja

alere-klub-dzieciecy (5)

Rekrutacja

Placówka

Zapraszamy do Naszej Placówki w Krakowie dzieci w wieku od 1- 3 lat. Nasz klub dziecięcy gwarantuje dzieciom właściwą i profesjonalną opiekę. Prowadzone u Nas zajęcia oraz zabawy z elementami edukacji uwzględniają potrzeby indywidualne dzieci oraz mają na względzie rozwój psychomotoryczny dziecka. Dużą wagę przykładamy do codziennych spacerów. Małe kameralne grupy (podzielone według wieku dzieci) sprzyjają rozwojowi społecznemu, intelektualnemu oraz emocjonalnemu.

Posiadamy wiele zabawek ruchowych, edukacyjnych i sensorycznych, usprawniających małą i dużą motorykę maluszków, a także różnej wielkości klocki oraz instrumenty muzyczne. Wyposażenie oraz zabawki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny oraz posiadają niezbędne atesty. Pomieszczenia są łatwe do utrzymania w czystości i dezynfekcji, kładziemy duży nacisk na czystość i higienę. Aby zapewnić dzieciom komfortowe warunki w klubie, mamy zainstalowaną klimatyzację. W okresie jesienno-zimowym używamy oczyszczaczy powietrza.

Prowadzone przez Nas zajęcia pomogą w kształtowaniu odpowiedniej sfery emocjonalnej dzieci, co pozwoli w przyszłości na odpowiednie funkcjonowanie na kolejnych szczeblach edukacji. 

Bezpieczeństwo dzieci jest dla Nas najważniejsze:

  • Aby zapewnić niezbędne warunki bezpieczeństwa, lokal spełnia wymogi Sanepidu jak i pożarowe.
  • Sale dla dzieci a także toaleta, są przystosowane do rozmiarów dzieci w wieku żłobkowym.
  • Wyposażenie to bezpieczne i certyfikowane konstrukcje, meble jak i zabawki dla dzieci w wieku 1-3 lat.
  • Wypoczynek dzieci to bezpieczne łóżeczka i leżaczki dostosowane do wieku dzieci
  • Personel poza kwalifikacjami stanowiskowymi posiada niezbędne badania Sanepidu.
  • Czujny personel to podstawa. Na terenie klubu dziecięcego mogą przebywać tylko dzieci, pracownicy klubu, ewentualnie rodzice.
  • Odbiór dzieci z klubu jest możliwy wyłącznie przez rodziców, opiekunów lub inne osoby dorosłe przez nich upoważnione, co zapewnia dziecku pełne bezpieczeństwo.

Drodzy rodzice, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo Waszych dzieci oraz dbając o Państwa zaufanie i nasz komfort pracy, pragniemy poinformować, że Klub dziecięcy Alere jest wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych na terenie miasta Krakowa.

Kadra

Nasza kadra posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne, liczne kursy, certyfikaty do pracy z dziećmi. Z entuzjazmem wdrażamy najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie, nauczanie i opiekę na wysokim poziomie. Rozumiemy i wspieramy dzieci w ich rozwoju. Cechuje nas kreatywność, wrażliwość oraz wysoka kultura osobista. Wkładamy całe serce w to co robimy. Praca z dziećmi to Nasza pasja. Podnosimy swoje kwalifikacje na licznych kursach, studiach.  Co roku, odnawiamy kurs pierwszej pomocy. Dbamy, by dziecko w ciepłej i przyjaznej atmosferze poznawało otaczający je świat. Służymy radą, pomocą i wsparciem rodzicom. Znajdujemy codziennie czas na rozmowę z nimi. Nasz psycholog i logopeda wspierać będzie zarówno naszą kadrę w pracy, jak również rodziców borykających się z problemami u dziecka.

Zajęcia

U Nas dziecko nie będzie się nudzić. Oferujemy Państwu, bogatą ofertę zajęć z dziećmi takich jak: dogoterapia, bajkoterapia, rytmika, j. angielski, gimnastyka, zajęcia logopedyczne z wprowadzonymi elementami integracji sensorycznej, opieka pielęgniarki oraz psychologa dziecięcego, spotkania z ciekawymi osobami reprezentującymi różne zawody. W swojej pracy kochane Ciocie przeprowadzą też zajęcia muzyczno- ruchowe z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej Klanza; zabawy paluszkowe oraz masażyki. W naszym klubie oferujemy też zajęcia z sensoplastyki. Na zajęciach tych wykorzystujemy materiały przygotowane z produktów spożywczych: ryżu, mąki, kaszy, grochu, makaronu, oleju, galaretek czy barwników spożywczych. Każda pracująca u Nas Ciocia, wykorzysta w pracy stworzony przez siebie autorski plan zajęć dodatkowych.

plan dnia

7.00 -8.00 Schodzenie się dzieci do Naszego Klubu
Zabawy indywidualne dzieci, w zgodzie z ich zainteresowaniami i potrzebami.
8.00- 8.45 Zabawy ruchowe
Przywitanie się z dziećmi poprzez zabawę ruchową. Zajęcia integrujące grupę.
8.45- 9.00 Przygotowanie do śniadania
Czynności higieniczne, porządkowanie zabawek.
9.00- 9.30 Śniadanie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
9.30- 9. 45 Czynności higieniczne
Nauka i doskonalenie czynności samoobsługowych dziecka. Myjemy rączki i uczymy się korzystać z nocnika. Wszystko w zgodzie z naturalnym rytmem rozwoju dziecka.
9.45 – 11.45 Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne
Wspieramy rozwój naszych milusińskich, poprzez kontakt z literaturą, sztuką, muzyką. Zajęcia plastyczne, rytmiczne, sensoryczne, dydaktyczne, gry i zabawy ruchowe. U Nas codzienny spacer to podstawa- tu okazja do nauki samodzielności- wkładanie, zapinanie, sznurowanie.

11.45- 12.00 Przygotowanie do obiadu
Czynności higieniczne i organizacyjne
12.00 – 12.30 Obiad, 1 danie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
12.30 – 14.30 Odpoczynek zgodnie z potrzebami dziecka
Leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej, czytanie bajek przez opiekuna. Zabawy i zajęcia integrujące grupę o charakterze relaksacyjnym (dla dzieci, które nie leżakują).
14.30 – 15.00 Obiad, 2 danie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
15.00- 15.30 Indywidualna praca z dzieckiem
Czytanie bajek, uczenie nowych rzeczy, tworzenie z klocków ciekawych budowli, układanie puzzli, nauka wierszyków, piosenek, zagadki dla malucha.
15.30- 16.00 Podwieczorek
16.00- 17.30 Zabawy indywidualne dzieci, w zgodzie z ich zainteresowaniami i potrzebami.
17.30 Pa, pa. Do zobaczenia

adaptacja

Przed rozpoczęciem uczestnictwa w naszym klubie dziecięcym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na okres adaptacyjny. Wiemy, że to trudny moment dla dzieci, dlatego chcemy przygotować je jak najlepiej do samodzielnego przebywania w naszej placówce.
Okres adaptacyjny w klubie trwa minimum 5 dni (okres ten może się różnić w zależności od predyspozycji dziecka). Adaptacja jest wliczona w opłatę czesnego i warunkiem skorzystania z adaptacji jest wcześniejsze podpisanie umowy i wpłata opłaty administracyjnej. W pierwszym dniu adaptacji rodzice/opiekunowie pozostają z dzieckiem na Sali w godzinach 09.00-11.00. W drugim dniu adaptacji rodzice/opiekunowie zostawiają dziecko na Sali pod opieką Opiekunki i pozostają na terenie klubu dziecięcego lub w jego okolicy w godzinach 09.00-11.00, rodzice nie wchodzą na salę klubu dziecięcego! 

Od trzeciego dnia adaptacji rodzice/opiekunowie zostawiają dziecko na Sali pod opieką Opiekunki i przychodzą na ustaloną godzinę:

3 dzień: w godzinach 9.00-11.30
4 dzień: w godzinach 08.30-12.15 (z obiadem)
5 dzień: w godzinach 08.30-14.30 (z obiadem i leżakowaniem)

Od drugiego dnia adaptacji rodzice przynoszą wyprawkę dla dziecka.

rekrutacja

W naszej pracy cenimy sobie rozmowę z rodzicem. Zależy Nam, aby jak najwięcej dowiedzieć się o Naszym potencjalnym podopiecznym, jak i nawiązać nić sympatii z jego rodzicami Dlatego zapraszamy do osobistej rozmowy z Panią właścicielką oraz z opiekunkami.  Przyłożymy dużą wagę, by dobrze się Państwo poczuli podczas tego rekrutacyjnego czasu z Nami (wysłuchamy, poznamy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy konkretnie i szczerze, a nie wymijająco).  Ponieważ rozmowa rekrutacyjna to sposób na sprawdzenie czy rodzicowi i opiekunom dzieci, uda się znaleźć wspólny język, zatem nie poprzestaniemy tylko na rozprzestrzenianiu pozytywnej wizji naszej pracy i naszego klubu, ale też postaramy się dobrze zrozumieć te obszary, w których rodzice mogą się różnić swoimi przekonaniami i wartościami od tego, co jest ważne dla nas.  Nie chodzi przy tym o to, by we wszystkim się zgadzać, ale byśmy o tych różnicach wiedzieli. Prosimy o komunikowanie ich w atmosferze wzajemnego szacunku. Jeśli masz, ze swoim dzieckiem jakieś problemy – powiedz Nam o tym, nie jesteśmy po to by Cię krytykować czy oceniać, ale po to by pomóc.  Zaufaj Nam, chcemy by Twoje dziecko czuło się u Nas jak najlepiej.

Rekrutacja trwa cały rok. Prowadzimy listę rezerwową (do 10 dzieci pod kreską).Formalności można załatwić telefonicznie i mailowo lub bezpośrednio w biurze placówki przy ul. Mariana Słoneckiego 5 A/ LU 2, 31- 417 Kraków.