7.00 -8.00 Schodzenie się dzieci do Naszego Klubu
Zabawy indywidualne dzieci, w zgodzie z ich zainteresowaniami i potrzebami.
8.00- 8.45 Zabawy ruchowe
Przywitanie się z dziećmi poprzez zabawę ruchową. Zajęcia integrujące grupę.
8.45- 9.00 Przygotowanie do śniadania
Czynności higieniczne, porządkowanie zabawek.
9.00- 9.30 Śniadanie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
9.30- 9. 45 Czynności higieniczne
Nauka i doskonalenie czynności samoobsługowych dziecka. Myjemy rączki i uczymy się korzystać z nocnika. Wszystko w zgodzie z naturalnym rytmem rozwoju dziecka.
9.45 – 11.45 Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne
Wspieramy rozwój naszych milusińskich, poprzez kontakt z literaturą, sztuką, muzyką. Zajęcia plastyczne, rytmiczne, sensoryczne, dydaktyczne, gry i zabawy ruchowe. U Nas codzienny spacer to podstawa- tu okazja do nauki samodzielności- wkładanie, zapinanie, sznurowanie.
11.45- 12.00 Przygotowanie do obiadu
Czynności higieniczne i organizacyjne
12.00 – 12.30 Obiad, 1 danie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
12.30 – 14.30 Odpoczynek zgodnie z potrzebami dziecka
Leżakowanie przy muzyce relaksacyjnej, czytanie bajek przez opiekuna. Zabawy i zajęcia integrujące grupę o charakterze relaksacyjnym (dla dzieci, które nie leżakują).
14.30 – 15.00 Obiad, 2 danie
Karmienie oraz pomoc dziecku przy spożywaniu posiłku. Uczenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłków.
15.00- 15.30 Indywidualna praca z dzieckiem
Czytanie bajek, uczenie nowych rzeczy, tworzenie z klocków ciekawych budowli, układanie puzzli, nauka wierszyków, piosenek, zagadki dla malucha.
15.30- 16.00 Podwieczorek
16.00- 17.30 Zabawy indywidualne dzieci, w zgodzie z ich zainteresowaniami i potrzebami.
17.30 Pa, pa. Do zobaczenia
Wyprawka dla dziecka:
1) Obuwie na zmianę (kapcie na zatrzaski, rzepy- bez sznurówek)
2) Zapasowe ubranka (2- 3 komplety na dzień)
3) Ręcznik papierowy do rąk (1 rolka na miesiąc), chusteczki higieniczne w pudełku (1 opakowania na miesiąc, pieluszki (jeśli dziecko z nich korzysta) i akcesoria do przewijania: podkłady do przewijania ( 2 opakowania na miesiąc), krem do pupy, chusteczki nawilżone
4) Szczotka lub grzebień do włosów
5) W okresie jesienno- zimowym odpowiednie spodnie zapobiegające przemoczeniu oraz kalosze
6) Ulubioną maskotkę dziecka do spania (lub coś, z czym dziecko zasypia)
7) Smoczek (zwłaszcza jeśli dziecko używa go w domu)
8) Kubeczek do picia (2 sztuki)
Nasz Klub Dziecięcy gwarantuje: kołderkę do spania, poduszkę, prześcieradło oraz śliniak. Kochany Rodzicu, otrzymasz ten zestaw od Nas. Prosimy wypierz, oznacz i przygotuj dla swojej pociechy. W dalszej perspektywie czasowej dbaj o to i poinformuj Nas, gdy coś się z tego zestawu zniszczy lub zgubi, postaramy się uzupełnić braki.
Wszystkie rzeczy i ubranka prosimy podpisać lub oznaczyć niezmywalną etykietą z imieniem i nazwiskiem.
Klub Dziecięcy Alere oferuje dzieciom wyżywienie na bazie pełnego cateringu. Stawiamy na zdrową i naturalną dietę dla dzieci. Podjęliśmy współpracę z cateringiem Alma verde.
Maluchy otrzymają 5 smacznych posiłków (śniadanie, II śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek, oraz napoje bez cukru czy herbatki ziołowe). Na co dzień gwarantujemy naszym dzieciom stały dostęp do wody pitnej (dystrybutor wody w placówce). Nasze dzieci nie będą pozbawione słodyczy. Catering przygotowuje desery, domowe ciasta, przekąski bez białego cukru i białej mąki. Możecie Państwo być pewni, że dziecko otrzyma pyszny i zbilansowany posiłek. W przypadku dziecka z alergią pokarmową nasz catering, może zapewnić dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. Menu uzależnione od pory roku. Aktualny jadłospis z danego tygodnia, wywieszony będzie na tablicy informacyjnej w szatni.
W naszym klubie nie zmuszamy dzieci do jedzenia. Zachęcamy, by próbowały nowych produktów. Staramy się, by jedzenie było dla dziecka przyjemnością i podróżą poprzez różnorodne smaki. Ponadto uczymy maluchy samodzielności, bo samodzielne jedzenie jest dużo przyjemniejsze i czasem lepiej smakuje. Dlatego jesteśmy na tak, jeśli chodzi o metodę BLW (czyli Bobas lubi wybór).